Rehabilitacja i leczenie
Relaks
Ruch i kondycja
Uzupełnianie minerałów
Odporność
Uroda
Infekcjom wirusowym towarzyszą zaburzenia fizjologiczne organizmu, miedzy innymi zamiana homeostazy oksydacyjno-redukcyjnej, zapalenia oraz zaburzenia metabolizmu.
Na podstawie szeregu badań i obserwacji laboratoryjnych szczególnie interesujące jest spostrzeżenie, że wykazano, iż wiele wirusów niekorzystnie wpływa na biogenezę wewnętrzną H2S.
Przeciwwirusowe i przeciwzapalne działanie H2S podkreśla jego potencjał jako cząsteczki terapeutycznej.
Wyniki badań wskazują, że H2S ma potencjalne działanie przeciwwirusowe i przeciwzapalne, co oznacza nowe podejście farmakologiczne do łagodzenia choroby płuc wywołanej wirusem.
H2S hamuje replikację wirusów i łączenie lub usuwania cząsteczek wirusa.
H2S staje się ważną potencjalną opcją terapeutyczną w przypadku ostrych i przewlekłych chorób zapalnych dróg oddechowych.
Z terapeutycznego punktu widzenia istnieje potrzeba bezpiecznego dawkowania H2S o kontrolowanym uwalnianiu i lepszej rozpuszczalności w wodzie, a także skutecznych metod ekspozycji jaka stanowią mineralne kąpiele siarczkowe, których podstawowym składnikiem jest właśnie siarkowodór.
Dowiedz się więcej i przeczytaj cały artykuł dr n. med. Marka Grabskiego (spec. chorób wewnętrznych, rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej).
Siarka, która jest niemetalicznym pierwiastkiem chemicznym znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej. Organizm dorosłej osoby zawiera ok. 100 g siarki. Siarka jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu.
Najłatwiej rozpoznać go po objawach:
Włosy twardnieją i wypadają, skóra traci jędrność i blednie, łuszczy się i łamią się paznokcie. Jednak niedobór siarki nie pozostaje bez wpływu na stany emocjonalne człowieka. Kiedy tego pierwiastka brakuje w organizmie mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe.
Uznaje się obecnie, że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w wodach siarczkowo–siarkowodorowych, stosowanych do kąpieli. Zalecamy by po ostatniej kąpieli w basenie solankowo-siarczkowym przez dwie godziny unikać brania prysznica czy kąpieli, ponieważ przez ten czas związki siarki wchłaniają się, zapewniając optymalne efekty lecznicze, które po serii zabiegów utrzymują się około roku.
Kontakt i informacje:
codziennie 8.00 - 21.45
41 377 65 65
dni powszednie 14.00 - 21.45,
weekendy i święta 11.00 - 21.45
41 377 65 55
codziennie 8.00 - 16.30